Aktualności

 

W dniu 22 stycznia

br. tj. środa o godz. 16:00

odbędzie się spotkanie z rodzicami uczniów szkoły podstawowej.

 

1

 

 Myślą przewodnią tegorocznego przedsięwzięcia były słowa Marii Skłodowskiej-Curie:”Mniej interesujcie się ludźmi, a bardziej ideami”.Przez cały miesiąc przygotowywaliśmy się do kolejnej, XVI rocznicy nadania imienia szkole. Braliśmy udział w licznych konkursach indywidualnych i grupowych. Wykonaliśmy gazetki, kartki pocztowe, portrety, prezentacje, filmy.

mis

 

Dzień Pluszowego Misia

Tradycją naszej szkoły stało się obchodzenie Dnia Pluszowego Misia przez dzieci z oddziałów przedszkolnych. Każdy przedszkolak przyniósł 25 listopada swego ukochanego pluszaka, który towarzyszył mu we wspólnych zabawach. Dzieci opowiadały o swych maskotkach, wysłuchały opowiadania o „Misiu o dwóch imionach”, ćwiczyły i bawiły się z misiami, wiedzą też jak nim się należy opiekować. Młodsze dzieci poznały piosenkę „Niedźwiadek” ilustrowaną ruchem. Każde dziecko wykleiło szablon misia kawałkami miękkiej tkaniny. Nie mogło również zabraknąć słodkiego poczęstunku w postaci „misiowych kanapek” z nutellą i owocami. Ten dzień wywołał wiele radości i uśmiechów na dziecięcych buziach, więc w przyszłym roku na pewno także zaprosimy do przedszkola wszystkie najukochańsze misie małe i duże, białe, brązowe, kolorowe i wspólne będziemy się uczyć i bawić bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

BP, GJ

72955183 476367322998510 3333836958995578880 n

25 listopada-Dzień Pluszowego Misia

To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki.
Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.

   bocian 

,,Biesiada pod bocianim skrzydłem”, czyli 20 lat z kawęczyńskim bocianami.

20 listopada 2019 r. w szkole w Kawęczynie było, radośnie, gwarnie i wesoło za przyczyną niecodziennej uroczystość. W to listopadowe popołudnie gości przybyli na bocianią biesiadę.

   W pierwszej części zaproszono uczestników do obejrzenia i wysłuchania podsumowania dwóch projektów realizowanych w szkole: ,, Smakowanie Wielkopolski” oraz ,,Kawęczyn igłą i nutka malowany”. Projekty uzyskały dotację na ich realizację z Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu.

   W klimat biesiadny wprowadził gości występ zespołu ,, Kawęczyniacy”. Piosenka o bocianach była muzycznym przejściem do drugiej części uroczystości, w której słowo bocian było odmieniane na wiele sposobów.

 Wystąpienia rozpoczął wójt gminy Jan Nowak, który nawiązał do bociana białego. Nikt 20 lat temu nie przypuszczał, że stanie się on dumnym herbowym ptakiem i rozpoznawalnym, promocyjnym wyróżnikiem Gminy Kawęczyn.

   Naukowe badania i ,,medialną sławę” kawęczyńskie boćki zawdzięczając koordynatorce projektu ,,Bocian” p. Alinie Bartosik, która już od dwóch dekad upowszechnia wiedze o tych sympatycznych klekotach i ptasich elegancikach. Na ręce ,,bocianiej specjalistki” wójt złożył podziękowanie za 20 lat badań nad herbowym ptakiem i bukiet kwiatów.

     Jak się żyje mając w swoim gospodarstwie bocianie gniazdo i jakie zwyczaje ma Benio –bociani rezydent, w niezwykle humorystyczny sposób opowiedziała p. Alicja Kaźmierczak.

   Następnie nadszedł czas na wystąpienie p. Aliny Bartosik. Pomysłodawczyni i koordynatorka bocianiego projektu stwierdziła, że okrągłe daty często zmuszają do retrospekcji w lata minione. Tak też stało się tym razem, a efektem jest publikacja pt. ,,20 lat z kawęczyńskimi bocianami”. Czytelnikom życzyła, aby czytali niespiesznie i z przyjemnością. Na stronach książki zawarte jest 20 lat bocianiej historii, która nierozerwalnie splata się z historią Gminy Kawęczyn.

 18

Bierzemy udział XX Gminnym Konkursie Profilaktycznym

„TATO, MAMO- NIE PIJ! NIE PAL!” pod hasłem „Rodzina bez nałogów”

W ramach podsumowania etapu szkolnego zorganizowaliśmy happening.

Miesiąc z Marią Skłodowską- Curie 

w naszej szkole

(7 listopada 2019r.- 7 grudnia2019r.)

Zadania

 

Ogłoszenia

  • Wywiadówka +

      W dniu 22 stycznia br. tj. środa o godz. 16:00 odbędzie się spotkanie z rodzicami uczniów szkoły podstawowej.   Read More
  • 1

bezpieczne wakacje

Fundusz stypendialny

szkolyodkrywcow

Biuletyn Informacji Publicznej

skodowska275Godlo Polski oficjalne male Kawenczyn

Drukuj