Aktualności

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się dnia 19 czerwca 2019 r.:
•    godz. 9:00  msza św. w Kaplicy w Kawęczynie.  
•    około godz. 10:00  uroczyste zakończenie roku szkolnego na sali gimnastycznej.

1

Dzień Dziecka to bardzo radosny dzień dla wszystkich dzieci, taki też był

i dla naszych przedszkolaków. W naszym przedszkolu tego dnia cały dzień trwała zabawa. Dzieci bawiły się wspaniale. Dzień obfitował w liczne atrakcje: malowanie twarzy, zabawy kreatywne z balonami, prace plastyczne, tańce przy muzyce . Nie zabrakło zabaw na świeżym powietrzu, szczególnie przypadło dzieciom do gustu tworzenie pięknych malunków na chodniku kolorowymi kredami.
           Przedszkolaki w tym dniu czuły się naprawdę wyjątkowo, uśmiech nikomu nie schodził z twarzy.

JakSmakWlkp

  Projekt ,, Smakowanie Wielkopolski” zaczęliśmy od degustacji Gminy Kawęczyn.

31 maja 2019 roku, długi peleton rowerzystów wyruszył poznawać uroki własnego regionu.

Było nas dużo. Ponad 40 osób. W grupie jest zawsze raźniej. A sama jazda na rowerze to też spora przyjemność. Pogoda i nastroje- wyśmienite.

     Smakowanie Gminy Kawęczyn składało się z kilku przystawek i dania głównego.

     Pierwszą przystawką była wizyta w stolarni p. Waldemara Duszy. Właściciel powitał nas z serdecznym uśmiechem i chłodnymi napojami. Następnie opowiedział o trudach i odpowiedzialności w pracy stolarza. Pokazał nam również swoją stolarnię, która wytwarza unikatowe meble kuchenne na rynek szwedzki. Spotkanie okazało się bardzo ważne, ponieważ uczestnikami rajdu byli tegoroczni absolwenci, a przed nimi czas wyboru szkoły i zawodu.

 

 

Ogłoszenie o konkursie na dyrektora Szkoły Podstawowej 

im. płk. pil. St. J. Skarżyńskiego w Skarżynie

plik do pobrania w formacie .pdf

 

JakSmakWlkp 

Przewodnik turystyczny = uśmiech + pasja + profesjonalizm

     29 maja 2019 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z przewodnikiem lokalnym zapoczątkowujące realizacje projektu ,, Smakowanie Wielkopolski”, którego celem jest upowszechnianie wiedzy o Wielkopolsce wśród dzieci i młodzieży.

Spotkanie było podzielone na kilka bloków tematycznych.

   W pierwszej części autorki i koordynatorki projektu, panie Alina Bartosik i Barbara Kępa przedstawiały główne założenia i działania projektowe. B. Kępa mówiła, jak będziemy smakować lokalną Wielkopolskę. Od degustacji turystycznej Gminy Kawęczyn poprzez smak ,,Nocy i dni” w Russowie”, apetyt na Gołuchów, wykwintny smaczek Mehoffera w Turku i na degustacji u ziemiaństwa polskiego w Dobrzycy. O wysiłku i trudnościach pisania projektów oraz pozyskiwania dotacji opowiadała goszcząca na spotkaniu dyrektor szkoły Arleta   Biegańska.

JakSmakWlkp

Stowarzyszenie Kawęczyńskie Forum Rodziców zaprasza uczniów Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie do udziału w projekcie ,,Smakowanie Wielkopolski” realizowanym we współpracy z Województwem Wielkopolskim, z siedzibą Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu w ramach przedsięwzięcia mającego na celu upowszechnianie wiedzy na temat Wielkopolski wśród dzieci i młodzieży.

Ogłoszenia

  • Zakończenie roku +

    Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się dnia 19 czerwca 2019 r.:•    godz. 9:00  msza św. w Kaplicy w Kawęczynie.  •   Read More
  • 1

bezpieczne wakacje

Fundusz stypendialny

szkolyodkrywcow

Biuletyn Informacji Publicznej

skodowska275Godlo Polski oficjalne male Kawenczyn

Drukuj