Aktualności

c1

Przedszkolaki w karnawale, na choince bawią się wspaniale !!!

           Karnawał to czas zabaw i bali. 14 lutego 2019r. wszystkie przedszkolaki w Kawęczynie bawiły się na balu choinkowym. Imprezę prowadziła firma „Wyborne granie” z Poznania. Na tą wyjątkową okazję pojawiła się postać Elsy z „Krainy lodu” oraz DJ Tomek , którzy zachęcali wszystkich do tańca przygotowaną muzyką. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie z Elsą oraz swoimi paniami w zabawach.

             Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy pomimo chwilowego zmęczenia. Po kilku chwilach wypoczynku muzyka znowu porwała wszystkich do tańca w rytm samby, walczyka , kaczuch czy makareny itd.

             Kiedy czas zabawy dobiegał końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i paniom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie poczęstunku.

                                                                                                        BP,GJ

c1

Dzień Babci i Dziadka

Dnia 13. O2. 2019r. o godz. 10 w sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej im. Marii Skłodowskiej -Curie odbyła się wspaniała uroczystość. Dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie klas I-III zaprosiły na uroczystość , najwspanialszych gości: babcie i dziadków. Dla licznie przybyłych gości dzieci przygotowały przepiękne przedstawienia, dowcipy, piosenki, tańce, życzenia oraz własnoręcznie wykonane laurki i upominki. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek, panowała bardzo miła atmosfera. Babcie i dziadkowie gorąco oklaskiwali małych artystów, którzy prezentowali się jak mogli najpiękniej. Uroczystość przygotowały panie : Grażyna Jesionek, Beata Pabisiak, Hanna Nowak, Jadwiga Antczak.

J.A.

c1

We czwartek 7 lutego 2019 roku gościliśmy w naszych oddziałach przedszkolnych panią Katarzynę Łazugę z Biblioteki Pedagogicznej w Turku. Zaprezentowała naszym dzieciom japoński teatrzyk obrazkowy Kamishibai. Jest to obrazkowa technika opowiadania w formie kart oraz drewnianej skrzynki – mały teatrzyk, w której przedstawia się kolejne fragmenty opowiadania lub bajki. Przedszkolacy wysłuchały opowiadania pt. "Mój przyjaciel Kemushi", czyli o przemianach gąsienicy. W dalszej części spotkania młodsze dzieci nauczyły się składać motyle z papieru techniką origami, zaś starsze dzieci kończyły historię gąsienicy w formie plastycznej.

Dzieciom bardzo spodobały takie zajęcia, łączące zabawę i naukę.

GJ,BP

1

 

Wszystko zaczyna się od słów.

         Język ma niewyobrażalną moc, dobrą i złą. Mowa nienawiści to obecnie narastające zjawisko społeczne, prowadzące do agresji międzyludzkiej. Wisława Szymborska w wierszu ,, Nienawiść” tak to przedstawiła:

 

Spójrzcie, jak wciąż sprawna,
Jak dobrze się trzyma
w naszym stuleciu nienawiść.
Jak lekko bierze wysokie przeszkody.
Jakie to łatwe dla niej - skoczyć, dopaść.

                   Niedziela 6 stycznia 2019 roku była bardzo ważna dla całej społeczności Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej- Curie w Kawęczynie. Tego dnia mieliśmy szerszej publiczności zaprezentować drzemiące w nas zdolności. A wszystko to w ramach ,, Szkolnych Jasełek” i ,,Dnia Promocji Talentów”. Każda klasa już trzy tygodnie przed świętami wybierała kolędy oraz tworzyła choreografię, scenografię i kostiumy, ponieważ wszystkie zespoły starały się o oryginalność.

Joński Travel

M. Bajzert

ul. Wrzosowa 2

62- 731 Przykona

 

 

W związku z warunkami pogodowymi, ciągłymi opadami śniegu i brakiem odśnieżania dróg gminnych, powiatowych oraz wojewódzkich, proszę o doprowadzanie dzieci do przystanków znajdujących się najbliżej dróg asfaltowych z powodu problemów związanych z zakopaniem się autobusów szkolnych.

 

 

Dziękuję

M. Bajzert

skodowska275Godlo Polski oficjalne male Kawenczyn

Drukuj