Aktualności

Szanowni Państwo!

Informuję, że w wyniku pozytywnego wyniku referendum strajkowego, nasza szkoła przystępuje do strajku, który prawdopodobnie rozpocznie się 8 kwietnia br. i trwać będzie do odwołania. Aktualnie trwają negocjacje związków zawodowych z rządem.

W czasie trwania strajku, zajęcia dydaktyczne i opiekuńcze nie będą mogły się odbywać zarówno w oddziałach szkolnych jak i przedszkolnych.

Ponieważ istnieje możliwość, że ponad 80% nauczycieli będzie strajkować, nie mogę zagwarantować opieki Państwa dzieciom. Dlatego zwracam się do Państwa z prośbą o zapewnienie we własnym zakresie opieki nad Waszymi dziećmi w okresie strajku.

Informacje o rozpoczęciu strajku oraz dotyczące powrotu do pełnego funkcjonowania szkoły zostaną Państwu przekazane przez dziennik elektroniczny niezwłocznie po ich uzyskaniu.

Dyrektor szkoły

Arleta Biegańska

 

Rusza program bezpłatnych szkoleń dla mieszkańców Gminy Kawęczyn

Ja w Internecie, czyli kto?

W szkoleniach mogą uczestniczyć dorośli od 25 roku życia mieszkańcy województwa wielkopolskiego, w tym osoby niepełnosprawne, pracujące jak i  bezrobotne, głównie mieszkańcy  Gmina Kawęczyn.

Tematyka szkoleń obejmuje zagadnienia: „Rodzic w Internecie”, „Rolnik w sieci”, „Działam w sieciach społecznościach” i „Moje finanse w sieci”.

Jedna osoba może wziąć udział w jednym szkoleniu organizowanym przez Gminę Kawęczyn  i Turecką Izbę Gospodarczą.

Szkolenia dostosowane będą do stopnia wiedzy uczestników.

Więcej informacji znajdziemy na stronie:

http://www.kaweczyn.pl/kaweczyn/pl/aktualnosci/dla-mieszkanca/rusza-program-bezplatnych-szkolen-dla-mieszkancow-gminy-kaweczyn.html

Zgłoszenia należy składać w Urzędzie Gminy w Kawęczynie

c1

 

„Cały świat i wszystko na nim jest piękne,

ale najpiękniejsza jest kochająca kobieta.”

 

             8 marca w Szkole Podstawowej im. Marii Skłodowskiej – Curie na sali gimnastycznej odbył się uroczysty apel z okazji „Dnia Kobiet”.

             Aktorzy z klas III gimnazjum zaprezentowali się w skeczach: „Zakupy” gdzie można było zobaczyć, jak wyglądają zakupy z kobietami i ofiarowanie im prezentów.

Następnym skeczem była scenka pt. „Tłumacz języka kobiecego”, w którym wszyscy mężczyźni mogli dowiedzieć się co kobiety tak naprawdę o nas myślą. w ostatnim przedstawieniu pt. „Chory facet” została pokazana istna apokalipsa, którą jest choroba 36,7.

             W przerwach między skeczami mogliśmy usłyszeć piosenki takie jak: „Witaminy” , „Szybki Bill” następnie uczennice klas III gimnazjum zaprezentowały się w piosence „Takiego Janicka” na zakończenie nasi szkolni Discopolowcy pokazali jak bardzo są w stanie się poświęcić dla kobiet i zaśpiewali „Dla Ciebie kupię se spodnie”.

Część artystyczną przygotowali chłopcy z naszej szkoły pod okiem p. M. Bednarka oraz p. K. Jesionka.

Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie "Umiem pływać 2019"


Wniosek udziału w projekLicie "Umiem pływać 2019"
do pobrania .doc
do pobrania .pdf


OŚWIADCZENIA RODZICÓW NA POTRZEBY REKRUTACJI W PROGRAMIE UMIEM PŁYWAĆ 2019
do pobrania .docx
do pobrania .pdf

 

KOMUNIKAT

w sprawie wolnych miejsc w oddziałach przedszkolnych
Szkoły Podstawowej im Marii Skłodowskiej – Curie
w Kawęczynie.

Działając zgodnie z § 3 Zarządzenia nr 8/2019 Wójta Gminy Kawęczyn z dnia 30 stycznia 2019 r. informuję, że w oddziałach przedszkolnych jest 26 wolnych miejsc.

 

Ogłoszenia

  • Wywiadówka +

    OGŁOSZENIE W dniu 24 kwietnia br. tj. środa o godz. 16:00 odbędzie się spotkanie z rodzicami uczniów  szkoły podstawowej i Read More
  • 1

bezpieczne wakacje

Fundusz stypendialny

szkolyodkrywcow

Biuletyn Informacji Publicznej

skodowska275Godlo Polski oficjalne male Kawenczyn

Drukuj