Aktualności

Przygoda z bezpieczeństwem i kulturą

mt_ignore

W dniu 27 listopada 2018 roku przedszkolaki i dzieci z klas I, II, III ze Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej - Curie w Kawęczynie uczestniczyły w wycieczce do Państwowej Straży Pożarnej i Miejskiego Domu Kultury w Turku.

Podczas pobytu w sali edukacyjnej „OGNIK”  dzieci zapoznały się z zadaniami realizowanymi przez straż pożarną, sposobami alarmowania oraz zachowania się w przypadku zagrożenia. Dzieci utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej - 998 i numer alarmowy – 112. Zobaczyły na własne oczy jak rozprzestrzenia się dym w realnych warunkach pożaru, jak działają czujki czadu i dymu, nauczyły się jak prawidłowo wezwać służby ratownicze, a także mogły przymierzyć mundur i hełm strażacki. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały dyplomy potwierdzające udział w szkoleniu.

 

            W ramach profilaktyki bezpieczeństwa odbyło się spotkanie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Turku. Podczas pogadanki dzieci poznały i utrwaliły zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, przechodzenia przez jezdnię z wykorzystaniem sygnalizacji lub samych pasów. Zwrócono dzieciom uwagę na konieczność noszenia odblasków, a także na obowiązek jeżdżenia przez nich w specjalnych fotelikach lub podkładkach oraz obowiązkowym zapinaniu pasów w samochodzie. Dzieci poznały zasady postępowania w kontakcie z nieznanym psem, jak się chronić i obronić w razie ataku. Najprzyjemniejszą częścią spotkania było oglądanie podstawowych akcesoriów policjanta. Dzieci mogły przymierzyć czapkę i dokładnie obejrzeć kajdanki czy pałkę policyjną. Dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

            Drugim etapem naszej wycieczki było obejrzenie w Miejskim Domu Kultury spektaklu teatralnego „Cztery łapy” oparte na motywach lektury "Puc, Bursztyn i goście" Jana Grabowskiego. Dzieci spotkały się z dwoma uroczymi pieskami - Pucem i Bursztynem, którzy pokazali jak wygląda" pieskie " życie na wsi i czym różnią się od " psiego" życia w mieście. Oprócz gry aktorów na scenie można było zobaczyć kukły i teatr cieni. Aktorzy nawiązali relację z widownią. Spektakl pobudził wyobraźnię dzieci, ukazał wartość przyjaźni i  pozytywny wizerunek zwierząt. Przesłanie płynące z obejrzanego teatrzyku „Nie ważne, kto jak wygląda, ale ważne, co ma w sercu” wniosło dodatkowe treści edukacyjne i społeczne. Każdy wyjazd jest dla dzieci źródłem wielu przeżyć i nową przygodą. Zadowoleni i bogatsi o nowe doświadczenia wróciliśmy do szkoły.

                                                                                                                                   BP, JA.

 

mt_ignore

 

mt_ignore

 

mt_ignore

 

mt_ignore

 

mt_ignore

 

mt_ignore

 

mt_ignore

 

mt_ignore

 

mt_ignore

 

mt_ignore

 

mt_ignore

 

 

mt_ignore

 

mt_ignore

 

mt_ignore

 

mt_ignore

 

mt_ignore

 

mt_ignore

 

mt_ignore

 

mt_ignore

 

mt_ignore

 

mt_ignore

 

mt_ignore

 

mt_ignore

 

mt_ignore

Ogłoszenia

  • Wywiadówka +

      W dniu 22 stycznia br. tj. środa o godz. 16:00 odbędzie się spotkanie z rodzicami uczniów szkoły podstawowej.   Read More
  • 1

bezpieczne wakacje

Fundusz stypendialny

szkolyodkrywcow

Biuletyn Informacji Publicznej

skodowska275Godlo Polski oficjalne male Kawenczyn

Drukuj