Aktualności

Przedszkolny "Dzień Górnika"

b1

    Tradycyjnie , jak co roku 7 grudnia 2018roku obchodziliśmy w naszym przedszkolu " Barbórkę. Z tej okazji do przedszkola przybyli zaproszeni goście z Kopalni Węgla Brunatnego w Turku :  p. Sylwia Sewioł - zastępca kierownika Działu Mierniczo - Geologicznego i p. Tomasz Bojnowski- Starszy Inspektor Działu Technologii Górniczej i Kontroli Procesów Technologicznych. Dzieci do tej wizyty  przygotowywały się wykonując prace plastyczne, czapki górnicze oraz dekorację sali.
    Gości ubranych w galowe mundury przedszkolaki w tym roku powitały specjalnym programem artystycznym. Dzieci z grupy maluchów  zaprezentowały swoje umiejętności recytując, śpiewając i tańcząc "Grozika". Starszaki przygotowały inscenizację poświęconą trudnej i niebezpiecznej pracy górnika i wykonały taniec z piosenką" Dzióbka dej.....".
     Po części artystycznej goście podzielili się z dziećmi wiedzą nt. ciężkiej pracy w kopalni, znaczenia kolorystyki piór prezentowanych przez górników ,,czako” czapki na głowę, kasków różnej kolorystyki oraz guzików. Zaprezentowano  również strój w którym górnicy pracują na co dzień i ilustracje kopalni i maszyn pracujących przy wydobyciu węgla.
Na zakończenie w ramach podziękowania za miłe przywitanie i występy każdy przedszkolak otrzymał od gości "węglowe cukierki".
     Pani Wicedyrektor - Bożena Tylak  podziękowała górnikom za wizytę w naszej szkole oraz czas poświęcony przedszkolakom. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znów będziemy mogli wspólnie spotkać się z  przedszkolakami i na tę wizytę już teraz serdecznie zapraszamy!

 
                                                                                                        BP,GJ

Ogłoszenia

  • Wywiadówka +

      W dniu 22 stycznia br. tj. środa o godz. 16:00 odbędzie się spotkanie z rodzicami uczniów szkoły podstawowej.   Read More
  • 1

bezpieczne wakacje

Fundusz stypendialny

szkolyodkrywcow

Biuletyn Informacji Publicznej

skodowska275Godlo Polski oficjalne male Kawenczyn

Drukuj