Aktualności

Wirtualna Gazetka Szkolna w Kawęczynie

b1

W Szkole Podstawowej im. Marii Skłodowskiej – Curie w Kawęczynie w dniu 10 grudnia 2018 r. obchodzono Święto Patronki. W tym roku mija 15 lat od nadania imienia szkole.  Z tej okazji odbył  się  tradycyjny  apelu połączony z wręczeniem nagród w konkursach  realizowanych w ramach Miesiąca z Patronką.
Kulminacyjnym punktem tegorocznych obchodów było uruchomienie Wirtualnej Gazetki Szkolnej. Wirtualna Gazetka Szkolna to system wyświetlania różnych informacji np. komunikatów, zdjęć, filmów czy treści edukacyjnych za pomocą elektronicznego ekranu. Taki ekran został zamontowany na  korytarzu  szkolnym. Zarządzanie gazetką odbywa się z dowolnego komputera. Redagować ją można z sekretariatu,  klasy  czy dowolnego miejsca. Reporterami Gazetki mogą być nawet najmłodsi uczniowie. Gazetka ułatwia komunikację, zwiększa skuteczność przepływu informacji i jest niezwykle atrakcyjnym narzędziem, za pomocą którego uczniowie mogą utrwalać i rozszerzać swoją wiedzę.
Zakup  nowoczesnej  Gazetki został w znacznej części sfinansowany z nagrody jaką Szkoła otrzymała w konkursie na Wielkopolską Szkołę Roku.  Szkoła w Kawęczynie dołączyła do grona szkół posiadających to atrakcyjne narzędzie.

skodowska275Godlo Polski oficjalne male Kawenczyn

Drukuj