Aktualności

c2

W dniu 11 stycznia bieżącego roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akademii poświęconej   100. Rocznicy Powstania Wielkopolskiego pt. ,,Lekcja historii z Powstania Wielkopolskiego” przygotowanej przez A. Milewską Inglot.

Na początku uczestnicy wysłuchali referatu odczytanego przez uczniów gimnazjum: Olgę Urszulak i Filipa Duszę, następnie szkolny chórek odśpiewał z dużą werwą hymn powstania ,,Marsyliankę Wielkopolską”. W czasie prezentacji wierszy dotyczących powstania zebrani mogli obejrzeć ciekawą prezentację multimedialną z obchodów 100. Rocznicy Wybuchu Powstania Wielkopolskiego 27 grudnia 2018r. w Poznaniu.

W celu podsumowania zdobytych wiadomości dotyczących Powstania Jakub Morusiński przedstawił prezentację ukazująca przyczyny, przebieg, skutki oraz miejsca pamięci związane z Powstaniem Wielkopolskim. Pomogła ona zrozumieć uczniom, że chociaż ta część Wielkopolski w której żyjemy odzyskała niepodległość 11 listopada 1918r. to również powinniśmy pamiętać o rocznicy Powstania Wielkopolskiego i o tym w jaki sposób nasza mała ojczyzna wróciła do macierzy.      

 Ostatnim akcentem uroczystości było wspólne odśpiewanie ,,Roty” jako wyraz hołdu dla wszystkich, którzy walczyli o odzyskanie Wielkopolski.

 

skodowska275Godlo Polski oficjalne male Kawenczyn

Drukuj